Vavřinec postupuje z prvního místa do 2. kola Mistrovství ČR klubů v beachvolejbale

V sobotu 14. 5. 2016 se ve sportovním areálu v Kladně Rozdělově uskutečnilo 1. kolo zcela nové soutěže v beachvolejbale – Mistrovství ČR klubů. Vzhledem k příznivému bodovému nasazení našich hráčů jsme získali výhodu uspořádat první turnaj naší skupiny v domácím prostředí a v sobotu ráno jsme očekávali týmy klubů BK Ládví Praha a Happy sport Opava. Opavští nakonec bohužel nedorazili, takže historicky první kolo tohoto mistrovství sehrály proti sobě pouze dva kluby. Nic to ovšem neubralo na výkonech a bojovnosti všech párů a rozhodně byl k vidění kvalitní a pohledný beachvolejbal.

Utkaly se vždy dva páry mužů a dva páry žen, v posledním utkání pak smíšené páry. Za náš klub v prvním zápase nastoupily Lenka Grygarová s Irenou Pokornou a v tie-breaku nakonec podlehly dvojici Petra Caranová, Barbora Skalníková. V mužské části vybojovali vítězství 2:0 pro naše barvy Martin David a Štěpán Jirounek nad Stanislavem Vachouškem a Lukášem Kristem. Další kolo se výsledky otočily a Miroslava Lišková s Terkou Vaňkovou 2:0 přehrály Kristýnu Polstovou s Terezou Kvapilovou. V posledním zápase mužské části nastoupili Kuba Gála se Štěpánem Trojanem proti dvojici Tomáš Karský, Vladek Pavelka. Zápas nebyl o nic méně dramatický než všechny ostatní, bohužel v koncovkách dvakrát zvítězila zkušenost nad dravým mládím a po setech 27:29 a 19:21 slavili vítězství soupeři. Tím se úspěchy na obou stranách soupeřících klubů vyrovnaly a o vítězi prvního kola musel rozhodnout pátý vzájemný zápas, tentokrát smíšených týmů. Za Vavřinec nastoupil Martin David s Lenkou Grygarovou, kteří ve dvou setech zdolali tým Stanislav Vachoušek, Petra Caranová a tím zajistili pro náš klub těsné vítězství. Vzhledem k absenci Opavy postupují do dalších bojů oba kluby, ovšem my s lepším bodovým ziskem. Všem moc děkujeme za výbornou reprezentaci klubu, stejně tak i za podporu firmě DESTRO. Držte nám palce do dalšího kola!

Fotografie jako obvykle naleznete v naší FOTOGALERII.


Sdílet

Naši sponzoři:

Destro Správa bytového fondu Loap SBM Holding Group Tepo Penco Sevylor Coleman V.E. Group Campingaz

Dále nás podporují:

Kladno