Turnaj dětí a trenérů – neděle 27. 11. 2016

V neděli 27. 11. 2016 se v přetlakové hale Sportovního areálu V Kladně - Rozdělově uskutečnil 1. ročník turnaje trenérů klubu s jejich žáky v plážovém volejbale. Hlavním cílem bylo umožnit mladým beachvolejbalistům vyzkoušet si hru po boku svých trenérů, získat tak nové zkušenosti, které by je mohly kvalitativně posunout dál, a také zpříjemnit hráčům tréninkovou rutinu.

Turnaje se mohl zúčastnit každý, kdo navštěvuje tréninky plážového volejbalu v tomto areálu. Nakonec se na start nedělních zápasů postavilo celkem 14 svěřenců vavřineckého beach-volejbalu; 7 hráčů v kategorii do 14 let a 7 v kategorii 15 let a výše. V průběhu turnaje prokázali všichni hráči velké nadšení a zaujetí pro tento krásný sport. K vidění bylo mnoho napínavých a oku lahodících utkání, která přivedla hráče do správného "varu". Systém turnaje umožňoval každému napravit případná zaváhání v jednotlivých zápasech, když bylo uspořádáno více základních kol, z nichž byly hráčům sečteny získané body, přičemž zajímavé bylo, že v každém kole si hráči mohli vyzkoušet hru s jiným trenérem. 

Po sečtení bodů ze základních kol bylo stanoveno pořadí všech hráčů v daných kategoriích, které určilo, kdo s kým bude hrát o finální umístění. O umístění na 5. – 7. místě si to rozdali hráči, kteří skončili po základních kolech na těchto místech, o třetí místo si zahráli hráči na 3. a 4. místě a konečně rozhodující zápas o vítěze dané kategorie připadl na hráče na 1. a 2. místě po základních kolech. Pro tato rozhodující utkání si hráči opět losovali spoluhráče z řad přítomných trenérů. 

V kategorii do 14 let se do bojů o 3. místo probojovaly Barča Badinová a Markéta Feitová, přičemž první jmenovaná se nakonec radovala z umístění "na bedně". Do zápasu o 1. místo se probojovaly Markéta Lakomá a Nikola Badinová, které v průběhu finálového utkání prokázaly, že do rozhodující bitvy o prvenství postoupily zcela oprávněně. Z celkového vítězství v této kategorii se nakonec radovala Markéta. 

V kategorii od 15 let výše se do bojů o třetí místo probojovali Ondra Śperl s Markétou Pospíšilovou. Po velmi vyrovnaném utkání si celkové třetí místo vybojoval Ondra. Finálové utkání pak přineslo velmi pěkný volejbal, kdy se proti sobě postavili Radek Poláček a Honza Ferby. Rozhodla až koncovka a tím šťastnějším byl nakonec Radek a mohl tak slavit celkové prvenství. Nutno podotknout, že jeho vítězství bylo zcela oprávněné, když v průběhu turnaje nepoznal hořkost porážky. 

Všem hráčům a trenérům, kteří se dostavili a v rámci turnaje prokázali zdravé zaujetí pro plážový volejbal, patří velký dík, všem vítězům a dalším medailistům pak obrovská gratulace. Doufáme, že si všichni užili pořádnou dávku beachvolejbalu a že se z bezvadného nápadu stane tradice i v příštích letech.

Štěpán Jirounek 

Pár fotografií najdete v naší fotogalerii.


Sdílet

Naši sponzoři:

Destro Správa bytového fondu Loap SBM Holding Group Tepo Penco Sevylor Coleman V.E. Group Campingaz

Dále nás podporují:

Kladno