Letní pohár DESTRO CUP 2017 Kladno muži  6. – 7. 5. 2017

Stejně jako loni mělo Kladno tu čest zahájit letní plážovou sezónu Letním pohárem mužů DESTRO CUP 2017. Z přihlášených dvojic se na poslední chvíli ze zdravotních důvodů dvě odhlásily, takže první tři týmy v kvalifikaci postoupily přímo bez bojů a o další tři postupová místa si zahrály čtyři dvojice. V sobotu ráno přivítalo účastníky hlavního turnaje poněkud chladné počasí, ale naštěstí během dne stupně přibývaly a odpoledne už správnou atmosféru beach-volejbalového turnaje dotvářela modrá obloha a slunce. Sobotní část turnaje přinesla pořádnou porci napínavých zápasů i spoustu tie-breaků a v podvečer jsme znali osmičku nejlepších, kteří postoupili do nedělní části turnaje. Mezi nimi naštěstí i oba týmy s domácím zastoupením.

V neděli jsme zahájili zápasy o postup do semifinále z hlavní části pavouka, pak hned následovaly opravy. K naší spokojenosti do dalších bojů postoupila dvojice Kuba Gála, Martin Svátek a o semifinále se bohužel utkali s další dvojicí s domácím zastoupením – Martinem Davidem a Ondrou Kolderem. První set byl jasně v rukou první jmenované dvojice. Ve druhém setu se situace otočila a dominoval Martin s Ondrou. O postupu do semifinále nakonec rozhodoval třetí set, který si uhráli právě Martin s Ondrou a tím pro Kubu s Martinem Svátkem turnaj skončil umístěním na pátém místě. Dalšími semifinalisty se stali Dominikové - Samec a Pavouček. O postup do finále se na kurtu č. 1 utkaly páry Martin David, Ondřej Kolder a Martin Lébl, Ondřej Přidal, na kurtu č. 3 pak Miroslav Svoboda, Jaroslav Pavlas a Dominik Samec, Dominik Pavouček. V obou případech stačily vítězům na postup dva sety a po chvíli odpočinku jsme mohli zahájit zápasy o první a třetí místo, které byly nádhernou tečkou za skvělou podívanou na úžasný „beach“, který jsme na Kladně mohli celý víkend vidět.

Pořadí na prvních čtyřech místech:

  1. Martin Lébl, Ondřej Přidal
  2. Miroslav Svoboda, Jaroslav Pavlas
  3. Dominik Samec, Dominik Pavouček
  4. Martin David, Ondřej Kolder

Jsme moc rádi, že díky sponzorům turnaje (DESTRO, ZANZIBAR, PENCO) jsme mohli odměnit nejen nejlepší čtveřici, ale že drobné dárky ve startovném si odnesl každý z hráčů. Děkujeme i vítězům, že se s ostatními hráči i organizátory podělili o pořádný kus masa z vyuzené krůty :-)!

Turnaj se obešel bez zranění a ohromný dík patří i rozhodčím Martinu Šauerovi a Prokopu Holému, pro které byl celý víkend a zejména celodenní sobotní maraton až do podvečerních hodin rozhodně náročným programem. Jsme rádi, že počty rozhodčích se budou moci rozšířit i o další mladé členky, které si v sobotu odpískaly také svůj díl zápasů pod ostřížím zrakem i pomocnou rukou Dušana Rychlíka. Rozhodně ještě musíme poděkovat hráčkám klubu Vavřinec Kladno (Míše Kroupové, Daniele Hoďákové, Kristýně Soukupové, Aničce a Terce Raichové, Aničce Pačesové, Kamče Sokolíkové a Terce Machové, ta hrdinně otáčela a zapisovala od začátku turnaje až do posledního zápasu), které v obou víkendových dnech zajišťovaly hladký chod turnaje přímo na kurtech, kde otáčely čísla a zapisovaly výsledky. Bez nich bychom turnaj po organizační stránce rozhodně nemohli zvládnout.

Pár fotografií, které mohou přiblížit úsilí a neuvěřitelné zákroky hráčů i pohodu turnaje, najdete v naší fotogalerii nebo na facebooku. 

Fotografie


Sdílet

Naši sponzoři:

Destro Správa bytového fondu Loap SBM Holding Group Tepo Penco Sevylor Coleman V.E. Group Campingaz

Dále nás podporují:

Kladno