Kuba Gála s Martinem Melmukou obhájili titul mistra republiky! Sestry Míša a Lucka Kroupovy jsou 5.!

Letní sezóna už pomalu klepe na dveře, ale v přetlakových halách ještě probíhají halová mistrovství v plážovém volejbale. Tento víkend 7. – 8. 4. 2018 se uskutečnilo halové mistrovství žen a mužů do 22 let v Beachklubu Ládví v Praze. S cílem obhájit loňský titul se do Ládví vydal i Jakub Gála z klubu Vavřinec Kladno se svým spoluhráčem Martinem Melmukou z Beachklubu Pankrác.

Na titul si brousily zuby silné dvojice z brněnského Sokola, loňští mistři republiky do 18 i do 20 let a mnozí další, ale kluci šli nekompromisně za svým cílem. V sobotní části turnaje si dvěma vyhranými zápasy bez ztráty setu zajistili postup mezi šest nejlepších a na zápas o postup do semifinále si museli počkat do neděle. I v neděli pokračovali na vítězné vlně a po dvou vítězstvích se mohli soustředit na finále. V bitvě o titul se jim postavili Jan Velich (se kterým Kuba vybojoval v roce 2016 titul mistra republiky do 20 let) a Marek Šulc. Aby si finále užili i diváci, o vítězi musel rozhodnout až třetí set. Ten naštěstí ve svůj prospěch získali naši kluci a mohli po roce opět slavit titul halového mistra republiky do 22 let!

Souběžně s turnajem mužů probíhaly i zápasy žen a i v této kategorii jsme měli své želízko v ohni. Míša Kroupová, zkušená hráčka v šestkovém i plážovém volejbale se přihlásila do turnaje se svou sestrou Luckou, která má za sebou několik let závodního volejbalu, ale současné době hraje jen pro radost a od pravidelných tréninků si dala pauzu. I z toho důvodu musela děvčata nejprve absolvovat páteční kvalifikaci, protože neměly dostatek bodů do hlavní soutěže. V kvalifikaci uspěly a postoupily do hlavního turnaje. I přesto, že nastupovaly proti soupeřkám, které spolu dlouhodobě hrají a sbírají body po turnajích, nezalekly se a třemi vyhranými zápasy v řadě bez ztráty setu doslova vytřely zrak všem. Tím si zajistily postup do neděle na stejném místě jako kluci. V neděli už bohužel narazily na zkušené a sehrané dvojice, takže nakonec těsně nepostoupily do semifinále (po smolně prohraném třetím setu 14:16) a slavily „jen“ páté místo. Vzhledem k tomu, že holky neměly ambice na přední umístění, je páté místo na MČR do 22 let ohromným úspěchem.

Oběma dvojicím moc gratulujeme a děkujeme z fantastickou reprezentaci kladenského beachvolejbalu!

Fotografie


Sdílet

Naši sponzoři:

Destro Správa bytového fondu Loap SBM Holding Group Tepo Penco Sevylor Coleman V.E. Group Campingaz

Dále nás podporují:

Kladno